4,2021
Дивитися PDF
Тема номера: «Води великі
не зможуть згасити кохання»
Не бійся!
Останні два роки ми живемо в стресовій ситуації. Страшна та смертельна хвороба, і не знаємо, як її лікувати та як правильно від неї вберегтися. Карантин та серйозні обмеження в пересуванні. Спад економіки та втрата роботи. І до всіх тих проблем додається неоднозначна реакція щодо вакцинації, яку не всі визнають… І якщо подивитися на рік, який закінчується, на настрої та стан людей, то не буде помилкою, коли скажу, що цей рік можна охарактеризувати одним словом — «страх».
Сім’я у світлі Божого слова, Василь ПАЛАМАРЧУК
Ми живемо в час, коли диявол особливо атакує сім’ю. Коли благословенна сім’я — це благословення передається церкві, селу, місту. Тому це важливо. Навіть серед християнських протестантських сімей тепер трапляються розлучення. Дехто не розлучається — але життя нема.
Євгенія Паночко: «Для мене найбільша романтика — коли ми вечеряємо разом…»
Зазвичай із нагоди ювілею ми беремо інтерв’ю в самого ювіляра. Але цього разу, із огляду на тему номера, вирішили поспілкуватися не з винуватцем торжества, а з його дружиною. Цей ювіляр — Михайло Паночко, якому 12 листопада цього року виповнилося 70 років. Від імені всього колективу редакції щиро вітаємо Михайла Степановича з цим святом! Проте розмовляємо з Євгенією Ярославівною Паночко.
Біблійні сім’ї
У Біблії ми натрапляємо на розмаїття різних сімей, деякі з яких надихають, а деякі — шокують важкістю своїх уроків. Для багатьох митців ці історії стали натхненням для написання картин. Хтось вбачав естетику в едемській любові Адама та Єви, хтось в праці Акили та Прискилли, а хтось у побутових розмовах патріарха Авраама зі своєю дружиною. Дарина Ребро в матеріалі для сайту Християни для України підготувала 7 відомих картин про шлюби з Біблії. Ось дві з них, які зображають новозавітні сім’ї.
Кохання духовне і тілесне, Юрій Вавринюк, 6.12.2021
Двадцять років тому наш журнал присвятив один із номерів цікавій та делікатній темі — «Християнська сім’я». І як про один із її аспектів ми говорили про високе почуття кохання.
Після виходу журналу до редакції надійшов лист від читача. Анонімний. Але із зазначенням церкви, яку відвідував. Церква велика, кількатисячна. Лист розпочинався розповіддю про невеликий ажіотаж у церкві з приводу цього номера журналу. Читач пише, що його здивувало те, що багато хто з його знайомих шукали саме цей номер. Це його зацікавило — і він вирішив також ознайомитися з часописом: що ж там такого пишуть.
Кохати з насолодою, Станіслав ГРУНТКОВСЬКИЙ
Що ж таке справжня любов? Стільки про неї віршів, пісень, фільмів… Здавалося б — найбільш бажане почуття, яке окриляє, робить дійсно щасливим. І одночасно поруч із коханням — часто біль і сльози… Що ж таке любов непідробна?
Як зберегти романтику
в шлюбі? Олександр ОРИЩИН
Бог і Біблія закликають, щоб у наших сім’ях горіло полум’я романтики. Мова не про відірваність від реальності. Навпаки — щоденне реальне життя має бути пронизане романтикою. Я б сказав, що це — неодмінний емоційний складник сім’ї. Для чого запалювати свічки, ставити у вазу квіти, пригашати світло? Усе це створює певну атмосферу, настрій.
Анатолій та Ольга Козачки: «Служителями ми стали разом»
Розмова з подружжям Ольги та Анатолія Козачків. Брата Анатолія знають, мабуть, усі — перший заступник старшого єпископа, посвячений служитель, який бував у багатьох церквах України. А про Ольгу більшість із нас знає лише те, що вона дружина свого знаменитого чоловіка. Але сьогодні ми маємо змогу познайомитися ближче з цією родиною, яка цього року відсвяткувала 25-річчя подружнього життя. Вони разом виховали чотирьох дітей — двох доньок і двох синів.
Зніми зі свого обличчя маску заклопотаності й тривожності, Юлія ТКАЧЕНКО
Як думаєте, чому багато подружжів стають чужими один одному, коли діти підростають і вже не вимагають стільки уваги? Думаю, у них просто немає нічого спільного. До цього моменту їх поєднували лише діти. І все життя покладено на вівтар вирішення термінових та важливих питань та проблем.
Два питання на одну тему, Оксана ГРАБЧУК
«Чотири роки тому я вийшла заміж за «віруючого хлопця» і весь цей час чую тільки приниження та образи на свою адресу. Він каже, що я не гідна називатись людиною. До весілля був абсолютно іншим. Це була найуважніша й найбільш романтична людина. Як так могло статися, що я не розпізнала агресора?» Як цього уникнути? На що слід звернути увагу до весілля? Чи є дзвіночки, повз які не можна пройти?
Володимир Бричка: «Сімейне служіння — широке поле праці»
27 березня 2018 року на засіданні Комітету УЦХВЄ було затверджено рішення про заснування Департаменту сімейного служіння. Про працю ще молодого відділу спілкуємося з його керівником Володимиром Бричкою.
З сімейного пекла в райський клімат, Володимир БРИЧКА
Сімейне життя — це мистецтво будувати стосунки. Хочу звернути увагу на початок будови, старт. Одружуючи молодих людей, завжди кажу: «Перед вами роздоріжжя. Ви можете піти шляхом, на якому знайдете щастя й благословення, або шляхом, який приведе до краху — будувати на скелі або на піску!» Вибір основи — це вибір кожної людини
Чарльз і Сьюзі Сперджени. Вона називала його «Тіршата»
Що знайшла Сьюзі Томпсон у цьому невисокому, повному й незграбному молодому чоловікові? Вона вирізнялася освітою та походженням, а цей сільський незграба не вмів ні одягнутися належним чином, ні належно триматися в суспільстві. Призначаючи побачення, він запрошував її послухати його проповідь. А якось він взагалі забув про її присутність. Через це їхні заручини ледь не розірвали. Але все обійшлося.
Чудодійний рецепт довголіття, Геннадій Андросов
Степану Григоровичу Федьку — першому старшому пресвітеру церков ХВЄ Чернігівщини 20 жовтня 2021 року виповнилося 90 років. Щоб зустрітися з ним, у неділю 7 листопада я прибув разом із діючим старшим пресвітером церков області Віталієм Гавулою до міста Ніжин. Там нас зустрів у домі молитви молодий пастор Сергій і сам Степан Григорович. Ми брали участь у ранковому зібранні місцевої церкви. Після служіння я мав час для розмови зі Степаном Григоровичем. Він відразу попередив мене, що збирається їхати на відвідини старенької немічної сестри, тому не буде зі мною довго розмовляти.
Три сюрпризи від Бога, Роман Лавренчук, Галина Фурман
Подружжя Анатолія та Віри Мартинюків із Володимира-Волинського вже 14 років у шлюбі. До сьогодні вони пам’ятають обіцянку, дану в день одруження, і мрії, які тоді сповнювали їхні серця.
Як вийти заміж після 30?, Валентина НЕВМЕРЕЖИЦЬКА
Я стояла перед дзеркалом, збираючись на роботу. Новий ранок, старі думки: «І справді, хто тебе полюбить? Ці зайві кілограми не просто роблять тебе непривабливою, вони відштовхують. На твоєму обличчі з печаткою гормонального дисбалансу не зупиниться жоден погляд. Ніхто не зверне на тебе уваги, і ніхто ніколи не полюбить.
Представлясмо область.
Старший пресвітер об’єднання церков УЦХВЄ Черкаської області Віталій МАЛИШЕВСЬКИЙ: «Місіонерство на Черкащині відіграє ключову роль»
Є проекти з відкриття нових церков, є бажання мати церкви в районних центрах, але проблема — у служителях. Тими силами, що є, розвиватися складно. Коли немає кому поселитися в новому населеному пункті, і ми тільки час від часу приїжджаємо — то це має дуже слабкий ефект. Є села, де благовістимо, але закріпитися не можемо. Тож працюємо в міру можливості.
100-річчя п’ятдесятницького руху
На конференції, присвяченій 100-річчю п’ятдесятницького руху, була представлена низка доповідей істориків ХВЄ про різні аспекти розвитку вітчизняного п’ятдесятництва. Зокрема доповідачі акцентували на моментах впливу радянського режиму на церкви в післявоєнний період.
Тим, хто любить Бога, усе на добро, Оксана СОРОКІНА
Свідчення Оксани Сорокіної, надруковане в попередньому номері журналу, несподівано отримало своє продовження. І ми хочемо поділитися ним із вами, оскільки наш журнал став одним із об’єктів цієї дивовижної історії.
Новини УЦХВЄ
|