2,2024
Дивитися PDF
Тема номера: «Служіння Утішителя»
Під керівництвом Святого Духа. Анатолій КОЗАЧОК
Що дає нам можливість стати свідками Божими аж до останнього краю землі? Біблія дуже чітко визначає, що зробити це ми зможемо лише тоді, коли приймемо силу, як Дух Святий злине на нас. Якщо хтось асоціює Духа Святого просто з силою, то він помиляється. Дух Святий — Бог. Він Особистість. І нам потрібно вчитися вибудовувати взаємостосунки з Ним. Дух Святий був поряд із Ісусом від самого Його народження й супроводжував Його аж до воскресіння. І Він підніс Його на Небеса. І перед тим, як був піднесений до Отця, Христос промовив Своїм учням слова, які мали особливе значення для них.
Утішаючи з любов’ю. Чарльз СПЕРДЖЕН
Дух-Утішитель. Валерій ВЕРНЕР
Ми всі потребуємо підтримки, утіхи. І Господь знає це, тому й потурбувався про те, щоб ми могли отримувати втіху напряму від Нього. І лише отримавши самі цю втіху від Бога, ми зможемо надати практичну допомогу тим, хто цього потребує. Ось що казав Христос, готуючи учнів до того, що Він їх залишить: «Утішитель же, Дух Святий, що Його Отець пошле в Ім’я Моє, Той навчить вас усього, і пригадає вам усе, що Я вам говорив» З ними буде Дух Святий, повноту й силу Якого їм ще доведеться відкрити та зрозуміти. І основною функцією Духа Святого, як каже Христос, є втішання. Тому Він і названий Утішителем. Ця функція Духа Святого нині дуже важлива для кожного з нас. Бо всі ми в якийсь момент стикнемося з тим, що залишимося наодинці.
Велич Божих намірів. Ігор СКРИПНІЧЕНКО
Зіпсовані водозбори. Вадим КОРОЛЬЧУК
Наповняйтесь Духом! Ігор СКОЦЬ
«Святий Дух — музикант, який натискає на клавіші». Бліц-інтерв’ю
— Яку роль у душеопікунстві відіграє Святий Дух? Чи можете навести приклад, як ви були спрямовані Святим Духом під час душеопікунської бесіди?
Поетична сторінка
Дари Духа Святого в душеопікунстві. Анна ВЕРЕНИЧ
Роль Духа Святого в процесі душеопікунства важко переоцінити. Передусім хотілося зазначити, що в книзі Дій святих апостолів, 1:8, ми читаємо: «Ви приймете силу, коли на вас зійде Дух Святий, і будете мені свідками…» Тому я вірю, що саме Дух Святий дає нам силу служити в душеопікунстві не лише в слові, а й у силі. У реаліях війни нам треба відкрити своє серце до Божої втіхи, щоб передусім пережити втіху від Святого Духа, бо Саме Його названо Параклетом, що означає «Утішитель» або «Той, Хто поряд».
Як поставити правильний
діагноз? Василь ПАЛАМАРЧУК
Диявол усіма силами намагається підробити те, що Боже. Він знає, що все Господнє — цінне й воно змінюватиме життя людей. Того, що не має цінності, не будуть підробляти. Наприклад, якщо якась грошова валюта втрачає свою цінність, тобто за нею не стоїть авторитет держави, то її більше не підробляють. Так само і з дарами Святого Духа. Дар розрізнення духів даний для того, щоб люди мали змогу розрізняти, який дух діє в тій чи іншій людині. Це стосується не лише одержимості. Цей дар діє для розрізнення джерела інших мов чи пророцтва. Тобто цей дар допомагає виявити, чи це від Бога, чи не від Бога.
Що відрізняє біблійне
душеопікунство від інших підходів? Девід ПАУЛІСОН
Божа сила. Вільям ВІЛСОН
Ми знаємо, що Святий Дух — більше ніж просто енергія. Він третя особа Божества, Він Бог. Але Він також Той, Хто дарує нам силу з небес. Хочу нагадати вам сьогодні, що Господня енергія ніколи не виснажується. Господня енергія непереборна, незбагненна й нескінченна. Прямо зараз, умить Бог може відповісти на молитву кожної людини на планеті — кожної з 8 мільярдів, і при цьому Він ні на йоту не втратить Своєї сили.
Оксана Маліщук: «Душеопікунство — це відновлення цілісності людини»
Що спільного у психології та душеопікунства? Що є основою служіння душеопіки? Яка роль Господа у цьому процесі? Про це та інше говоримо з Оксаною Маліщук — координаторкою очно-заочного навчання КБІ, викладачкою загальної та вікової психології, координаторкою Служіння дівчатам при Департаменті жіночого служіння УЦХВЄ. Багато років Оксана Василівна навчає служителів різних напрямків, як правильно користуватися інструментами психологічної науки, опираючись на досвід Священного Писання та християнського консультування. Вона надає душеопікунську підтримку різним людям, які звертаються до неї за допомогою, а також організовує та викладає на різноманітних семінарах, конференціях, зустрічах.
Перша всеукраїнська конференція для дружин
служителів УЦХВЄ
Перша духовна допомога
Богдан Левицький: «Служачи молоді, я навчився
бачити невидиме»
Богдан Левицький народився 1963 року в с. Городниця Тернопільської області. 1984-го ввійшов у заповіт із Господом. У 1987-1991 роках виконував служіння керівника молоді в церкві м. Підволочиськ. 1991 року був рукопокладений на пресвітера. 1993-го у Волочиську Хмельницької області заснував громаду ХВЄП, у якій виконував служіння пастора. 1995-го був обраний до обласної пресвітерської ради та служив керівником відділу молоді в Хмельницькій області. 2000 року обраний заступником завідувача відділу молоді ВСЦХВЄП, а 2002-го — завідувачем молодіжного відділу, і служив на цій посаді до 2018 року. 2022-го обраний директором новоствореного Відділу душеопікунства УЦХВЄ.
Леонтій Пащук: «Солдати дуже хочуть, щоб до них
приїжджали капелани»
Конференція Соціального департаменту УЦХВЄ
Бог наповнив моє життя Собою. Анна ПАНКРАТЬЄВА
Миті людяності серед хаосу війни. Тарас ДЯТЛИК
Вільям Вілсон: «Я приїхав до України, щоб підтримати ваші руки»
22-23 травня Україну відвідав голова Всесвітнього п’ятдесятницького об’єднання (Pentecostal World Fellowship) Вільям Вілсон. Він узяв участь у щорічний конференції УЦХВЄ, яка проходила в Луцьку. Під час конференції в Луцьку він узяв участь у прес-конференції для християнських журналістів. Пропонуємо текстовий варіант цього заходу.
Конференція місії «Добрий самарянин»
Відійшов у вічність єпископ Андрій Лисенко
Андрій Лисенко: «Ми віримо, що час світла ще
попереду»
Новини УЦХВЄ
|