Благовісник

 

Благовісник у Фейсбуці
Благовісник
у «Facebook»

 

Останній номер
4,2023
«Чи є справедливість на світі»

 

 

 

 

3,2019

Дивитися PDF

Скачати PDF (rar)

Тема номера: «"В розумі будьте досконалі".
Як вижити у світі інформації та маніпуляції»

Крадії сердець, Юрій ВАВРИНЮК
Ми живемо у світі фальшивок. Штучні продукти, товари-підробки, віртуальна реальність, штучність у почуттях. Основою цих речей є обман, свідомий чи несвідомий. А щоб людина повірила в нього, вдаються до ще більш витонченого обману — маніпулювання. Його методи настільки поширені, що неможливо знайти сферу, де б вони не використовувалися. Ми настільки звикли до них, що здебільшого навіть не звертаємо уваги чи навіть вважаємо маніпулювання невід’ємною, природньою частиною життя. Більше того,є безліч шкіл, курсів, інструкцій, де вчать мистецтву маніпулювання (правда, під іншими, благороднішими термінами). Реклама, торгівля, сфера послуг, політика неможливі без використання маніпулятивних методів, прихованих чи відвертих.

Гра на почуттях, Дерек ПРИНС
У ліжечку мирно лежить немовля, але ось його підгузок намокає — і воно плаче. Відразу ж приходить матуся, бере його на руки, змінює підгузок, обіймає і гладить його. Наступного разу, коли дитина захоче, щоб її обійняли й поносили на руках, вона заплаче навіть тоді, коли підгузок сухий. Що це? Маніпуляція. Не треба бути дорослим, щоб уміти робити це.

Спроби маніпулювання Ісусом, Олег КОРЮКОВ
Протягом усього земного життя Ісус постійно стикався з духовним маніпулюванням і успішно долав його. Така перша й найбільш яскрава ситуація сталася на самому початку служіння нашого Господа: «Тоді Дух повів Ісуса в пустиню, щоб диявол Його спокушав...» (Мт.4:1-7). Ми бачимо тут, що сатана, як майстер маніпулювання, намагався спровокувати Ісуса діяти за його сценарієм.

Психологічні маніпуляції в Церкві, Наталія СКУРАТІВСЬКА
Прочитавши Євангелію, дізнавшись, що Бог є любов, людина спрямовується з відкритим серцем назустріч цій любові, свободі у Христі. Проблеми, з якими вона стикається в реальності, не означають, що Церква сама по собі погана. Ці проблеми свідчать лише про те, що члени тої чи іншої церкви все-таки люди з усіма властивими їм слабостями. А психологічний тиск і маніпуляції — це, взагалі-то, звичайний фон людського спілкування в сучасному суспільстві.

У тенетах пропаганди, Дмитро ДОВБУШ
Останні події в Україні дуже поділили суспільство. При чому поділ є як конструктивний, так і деструктивний. Приклад конструктивного поділу навів Ісус Христос: «Не думайте, що Я прийшов, щоб мир на землю принести, Я не мир принести прийшов, а меч» (Мт.10:34). Для християнина бажано жити в мирі з усіма: «Коли можливо, якщо це залежить від вас, живіть у мирі зо всіма людьми!» (Рим.12:18). Але, по суті, це не можливо, бо не все «залежить від нас». Більше того, ідеологія Ісуса Христа настільки радикальна, що завжди мала й матиме ворогів. Адже неможливо відстоювати правду і не зазнати протидії брехні.

Руйнівна сила злої вістки, Віталій ОНІЩУК
З чого почався розпач та відчай у народі, який вийшов із Єгипту? Десятеро з тих, хто ходив у розвідку в Обітовану землю, пустили злу вістку про той край. Тобто сказали те, що не підбадьорило людей, а пригнітило. Лише двоє з дванадцяти стверджували, що народ увійде в ту добру країну. Ті, десятеро, опиралися на власні сили й не бачили в собі можливостей увійти в багатий край. Їхня риторика повністю опиралася на їхні почуття, на їхній страх, а не на віру. І ці слова страху торкнулися людських сердець більше, ніж слова віри, і весь народ засмутився й став нарікати на своїх провідників і на Бога.

Творіння з «вірусом рабського менталітету», Богдан ГАЛЮК
Відроджена людина може заразитися деякими духовними вірусами (дехто ніколи від них не був вільний і непомітно проніс їх зі світу в Церкву), які з року в рік мутують і набирають різних огидних форм. Про один із таких вірусів будемо мати розмову. Апостол Павло в посланнях до коринтян і до галатів говорить про відверте рабство гріха, порівнюючи його з духовною смертю: «Чи покликаний був ти рабом? Не турбуйся про те. Але коли й можеш стати вільним, то використай краще це. Бо покликаний в Господі раб — визволенець Господній; так само покликаний і визволенець — він раб Христа. Ви дорого куплені, тож не ставайте рабами людей!»

Борис Сафанюк: «Хочеться потратити остаток життя, щоб виконати Його бажання»

Сьогодення кидає новий виклик. Ситуація в місіонерстві змінюється швидше та кардинальніше, аніж це було після Перебудови. Росія закривається для проповіді Євангелії. В Україні стало важче достукатися до сердець людей. І тут Бог відкриває нове поле для місіонерської діяльності — Західна Європа, країни, куди спрямований величезний потік українських заробітчан. Наш журнал уже писав про українських місіонерів у Чехії, Іспанії, Німеччині. А зараз знайомимо вас з місіонером, який працює в досить екзотичному місці — в Дубаї. Місто, яке асоціюється з відпочинком, розкішшю та передовими технологіями. Отже, наша розмова з Борисом САФАНЮКОМ.

З ким ти в човні? Ігор КРОЩУК
З часу, як Ной збудував ковчег, минуло тисячі років. Але й до сьогодні описана в Біблії подія хвилює уяву людей. Ковчег став спасінням для Ноєвої родини від покарання. Бог «…не помилував першого світу, а зберіг самовосьмого Ноя, проповідника праведності, і навів потоп на світ безбожних…» (2Петр.2:5). Саме тому сьогодні ковчег має образно-символічне значення в християнстві. «Ковчег», «Ноїв Ковчег», «Ковчег спасіння» — таку назву мають помісні церкви, християнські видання, під такими гаслами відбуваються заходи.

Спонукаючи до нарікання на Господа, Тарас ДЯТЛИК
Масове приручання (ні, не помилився словом) суспільної свідомості, щоб концентрувалася саме на хаосі і ремствувала на все, всіх і вся, стосується й християн, які щиро сповідують свою віру, бо вони теж більше концентруються на хаосі, що їх оточує, а не на тому, що робить Господь — Творець Усесвіту, часу, простору й Архітектор історії. Зосереджуючись на хаосі, ми перестаємо довіряти всемогутності й всевладдю Бога, втрачаючи розуміння Його місії — життя серед смерті, світла серед темряви, ягнят між вовків, світу серед ненависті, любові серед байдужості, милості серед прагнення помсти й відплати..

Пантелеймон КУЛІШ: перший перекладач української Біблії
7 липня 2019 року виповнилося 200 років від дня народження Пантелеймона Куліша — українського письменника, мовознавця, фольклориста, етнографа, літературного критика філософа історії, перекладача, редактора і видавця, зокрема автора першого українського історичного роману «Чорна рада», автора першої української фонетичної абетки та першого перекладу Біблії на українську мову, одного з чільних представників українського національного відродження ХІХ століття. Можна навіть сказати: одного з творців модерної української нації.

Як діють Божі благословення у поколіннях? Олександр ГЕНІШ
Коли відвідуєш церкву ХВЄ у смт Степань, одразу впадає в око велика кількість дітей та молоді. Активне життя християнських сімей позитивно впливає на благополуччя селища. У загальноосвітній школі нараховується понад тисячу дітей, до 30% з яких — діти з віруючих сімей. Директор школи — член місцевої церкви. Крім цього, є ще й дошкільний заклад, музична школа, яку також відвідують діти віруючих батьків. Познайомившись ближче з пастором цієї церкви Володимиром Савочкою, зрозумів, у чому причина успіху як окремих сімей, так і місцевості загалом.

Помазаник у Новому Заповіті, Василь ПОПУДНИК
Нерідко можна чути фразу «Не піднімай руки на помазаника Божого» стосовно пастирів сучасних церков. Мається на увазі заборона критикувати чи піддавати сумніву їхні дії та вчинки. Чи можна ці слова застосувати до новозавітних служителів?

Пристрасть — рятувати душі, Еліс Шевкенек
17 лютого 1925 року в Джона й Бессі Шевкенек народилася Еліс — дев’ята й остання дитина. Ніхто тоді й гадки не мав, що вона буде проповідувати Євангелію великій кількості людей, приводячи душі в Боже Царство. Пропонуємо вашій увазі уривки з автобіографічної книги Еліс Шевкенек «О Господи, хоча б іще одну душу!»

Одного разу не достатньо, Філіп ЯНСІ
Християнський письменник Джеррі Сітцер розповідав про свою батьківську твердість. «Мої діти просили у мене безліч різних речей — CD-плеєр, велосипед, човен, кішку, екзотичну поїздку під час канікул. Легше сказати, чого вони в мене ще не попросили. Найчастіше я не відповідаю на їхні прохання. Коли вони починають налягати на мене, я буваю твердий, як скеля, і безсердечний. Однак, якщо якесь прохання повторюється довго, раз за разом, я починаю прислухатися. Якщо діти просять щось особливо завзято — значить, це їм дійсно потрібно».

Будь людиною розумною, Лео ФРАНК
За часів царя Давида взялися переписувати населення, щоб дізнатися, скільки людей живе в царстві. І от про одне з колін, коліно Ісахарове, сказано цікаві слова: «З синів Іссахарових прибули люди розумні, котрі давали пораду, що коли випадало діяти Ізраїлеві, — їх було двісті начальників, а всі брати їх слухали слів їх» (1Хр.12:32, переклад П. Куліша). В Іссахаровому коліні було 87 тис. чоловіків. Але лише про 200 з них сказано, що це люди розумні, які знали, що й коли треба робити. Що означає бути людиною розумною?

Воля Божа — це поки що не складені в одну картину пазли, Марина МИРОНОВА
Воля Божа для нас — це часто «кіт в мішку». Тому коли ми молимося: «Нехай буде воля Твоя і на землі, як на Небі», то сповідання наше іноді номінальне, оскільки все-таки хочемо, щоб усе було по-нашому — як ми бачимо, як ми прорахували, так, як, на наш погляд, буде краще для нас. Його воля — це поки що не складені в одну картину пазли. А в нашій волі все без пазлів — хочемо «ось так» і хочемо сьогодні.

Представляємо область. Чернігівщина
Старший пресвітер церков ХВЄ Чернігівщини Віталій Гавула: «Бог часто діє в людській немочі»

Братство любіть!
Ще у 2016 році комітетом УЦХВЄ було прийняте рішення про започаткування особливої традиції. З того часу щороку наступної неділі після Трійці Українська Церква Християн Віри Євангельської відзначає День братерства. Свято започаткували задля того, щоб розповісти суспільству про себе: про історію місцевої громади християн віри євангельської та загалом п’ятидесятництва в Україні.
До вашої уваги звернення старшого єпископа УЦХВЄ Михайла ПАНОЧКА з нагоди Дня братерства.

Христова модель виховання учнів, Олександр ОЗЕРУГА
Церковне лідерство для мене — дуже болючий предмет. Скажу чому. Наша вишгородська церква невелика — 300 членів. За останній час із неї виїхало 60 чоловік у 9 країн світу, з них — 5 домашніх пасторів. Ми втратили всі сімейні домашні групи, трьох лідерів прославлення й двох членів гурту прославлення. Підготуєш, а вони їдуть… Кілька років тому Бог дав мені розуміння принципу виховання лідерів, яким хочу поділитися.

«Сіль землі і світло для світу». Малинфест-2019
Цьогорічний з’їзд молоді УЦХВЄ, що пройшов на Житомирщині 9-14 липня, делегати визначають як один із кращих. Власне, так відбувається щороку, коли враження свіжі, емоції переповнюють, а в серці — рішення служити Господу ще з більшою ревністю. За даними оргкомітету, кількість за­реєстрованих делегатів та гостей фестивалю сягнула майже 5000 осіб. Понад 120 юнаків та дівчат отримали духовне хрещення, десятки — зцілення від хвороб, у тому числі й хронічних, були й інші чудові свідчення.

Поетична сторiнка. Василь МАРТИНЮК

Михайло Паночко молився за Британію
31 серпня на стадіоні Уемблі в Лондоні відбувся Національний День молитви, який зібрав тисячі віру­ючих британців та гостей із усього світу. «Зціли народ – візьми вогонь!» – так звучала основна тема урочистого зібрання. На дійство був запрошений єпископ Української Церкви Християн Віри Євангельської Михайло Паночко.

Новини Української Церкви ХВЄ

 

 

 

Людяність — це дуже важлива риса, особливо для християнина,
тому що Бог створив нас передусім не віруючими,
а людьми.

Віталій ЯЦЮК

Українська християнська поезія Місія "Голос надії"