Благовісник

 

Благовісник у Фейсбуці
Благовісник
у «Facebook»

 

Останній номер
4,2023
«Чи є справедливість на світі»

 

 

 

Історичні постаті

Історичні постаті

Праведник проти Третього рейху. Дитріх Бонхьоффер, 10.10.2023
Вони народилися в одну епоху й займали кожен на своєму рівні певні лідерські позиції. Один запам’ятався людям як самовідданий пастор і викладач систематичної теології Берлінського університету. А другий увійшов в історію як один із найжорстокіших світових вождів. Гітлер прийшов до влади, коли Дитріху Бонхьофферу було 27 років. Він зумів переконати людей в особливій обраності свого народу, який прийняв його як спасителя Німеччини. І церква, переконана, що «вся влада від Бога», визнала владу фюрера, який нерідко розмахував перед людьми пошарпаною Біблією й стверджував, що є істинним католиком.

Чарльз і Сьюзі Сперджени. Вона називала його «Тіршата», 16.03.2023
Що знайшла Сьюзі Томпсон у цьому невисокому, повному й незграбному молодому чоловікові? Вона вирізнялася освітою та походженням, а цей сільський незграба не вмів ні одягнутися належним чином, ні належно триматися в суспільстві. Призначаючи побачення, він запрошував її послухати його проповідь. А якось він взагалі забув про її присутність. Через це їхні заручини ледь не розірвали. Але все обійшлося.

Історичні постаті. Фрідріх Бедекер, 9.06.2021
У ХІХ та ХХ століттях, як за царського режиму, так і за радянської влади, територія на схід від Уралу була символом заслання та тюрем. «Вислали в Сибір…» — ця фраза мала особливо трагічне значення для жителів імперії. А ще коли взяти до уваги тодішню дикість, суворість та необжитість тих земель. Донині велика частина жителів Сибіру та далекого Сходу — це нащадки колишніх каторжників. Тому добровільно, окрім, можливо, підприємців, науковців та авантюристів, туди ніхто не прагнув. Але були винятки. Іноді героїчні, іноді трагічні. І серед тих особливих людей, які з тих чи інших причин свідомо вибрали небезпечну дорогу на схід, був Фрідріх Бедекер.

Феномен Фанні Кросбі, 3.03.2020
Фанні Кросбі вважають найбільш відомою жінкою-автором християнських гімнів. Сліпота не перешкодила їй написати понад 9 тисяч духовних пісень, які й дотепер є улюбленими в церквах по всьому світу. Вона народилася в травні 1820 року недалеко від Нью-Йорка, у бідній сім’ї, але про неї знає не тільки Америка, а й увесь світ. Її повне ім’я — Франсес Джейн Кросбі.

Йонгі Чо: пастор, який вірив у чудо, 3.03.2020
Про так званий «корейський феномен» в останні десятиліття багато говорять, застосовуючи цей термін як до економічних, так і до духовних показників. І особливо це помітно на фоні того факту, що корейці, як нація, тепер розділені на два протилежних політичних табори: Північна Корея характеризується комуністично-диктаторською владою на фоні безправ’я та економічної бідності, Південна — неймовірно великим, навіть гігантським економічним стрибком та широкою демократією.

Апостол прокажених. Даміан де Вестер, 20.02.2020

Молодий симпатичний хлопець і спотворений старий чоловік (хоча насправді йому на цій фотографії 49 років), який ледве стискає палицю. На цих двох фотографіях зображено одну й ту ж людину. Долю, яка настільки жорстоко змінила зовнішність чоловіка, він обрав сам цілком усвідомлено.

Іван Славік — вогонь-християнин? Ольга МОРОЗОВСЬКА, 12.08.2019

«Він був запеклим комуністом, а став вогонь-християнином», —  так сказала про свого батька Євгенія Славік. Я ж дозволю собі додати: він був комендантом військового гарнізону, а став вірним воїном Ісуса. Він був гонителем Церкви Божої, а став щирим послідовником Божої істини. Він знайшов Ісуса Христа, і це стало найбільшим, найкращим надбанням у його житті...

Кирило та Мефодій: творці слов'янського Слова, 30.07.2019

Писемне слово має більшу силу, ніж усне. Тому Господь не раз казав людям, які бачили його видіння: «Напиши!» Нині нам важко уявити усне мовлення без писемності, проте в часи, коли християнство стало проникати на терени сучасної України, ще не було символів, які б позначали звуки тогочасної мови. Їхніми творцями стали відомі нині нам усім монахи Кирило та Мефодій.

Гелен Келлер: найяскравіша зірка щастя й оптимізму, 8.07.2019

Гелен Адамс Келлер народилася 27 червня 1880 року в Таскамбії, штат Алабама. У перші півтора року життя вона була звичайною здоровою дитиною, поки у віці 19 місяців її не вразила хвороба, яку лікарі охарактеризували як «гостру закупорку судин шлунка й головного мозку». Хвороба тривала недовго, проте позбавила Гелен слуху й зору. До семи років дівчинка вигадала більше 60 різних знаків, щоб спілкуватися з сім'єю.

Шлюб видатних. Підводне каміння на шляху служіння, 20.12.2018

Ми думаємо, що видатні християнські діячі жили ідеально, мали зразкові шлюби. Насправді ж вони такі само люди, як і ми. Тож погляньмо на них як на простих смертних, не применшуючи їхньої значимості й великої праці. Ми побачимо, що їхнє життя складалося з тієї ж буденності, як і наше. Вони боролися з такими ж спокусами й проблемами, як і ми. Проте вони боролися (хоч і не завжди успішно) й за те, щоб їхнє життя та їхні шлюби були до вподоби Богові.

Дмитро Беспалов: «Я не маю ні в чому нестачі, виконуючи волю Божу», 28.06.2018

4 травня 2017 року в м. Лондоні (провінція Онтаріо, Канада) у віці 91 року відійшов у вічність відомий євангельський служитель Дмитро Захарович Беспалов.
Пропонуємо вам інтерв’ю з братом Дмитром, у якому він розповідає про своє життя, сім’ю та працю для Господа.

Сундар Сінг — апостол із закривавленими ногами, 15.03.2018
Покаявшись у 14-річному віці, індієць Сундар Сінг усе своє життя присвятив свідченню іншим людям. Він ніс вістку Євангелії як своїм землякам, так і людям інших культур. І його справедливо називали апостолом. Часто після довгого шляху, який він долав босоніж, проповідник з’являвся в селах із закривавленими й вкритими пухирями ногами. Через це його називали «апостолом із закривавленими ногами».

Дональд ДЖІ: апостол рівноваги, 27.12.2017

Хоча Дух Святий став поособливому виявлятися в церкві 20-го століття, чіткого вчення про хрещення Святим Духом, яке б відповідало запитам тогочасних християн, не було. Християни стверджували, що Дух Святий діє де хоче і як хоче, і не піддається людському аналізу. У таких церквах можна було стикнутися з явними крайнощами, які викликали упереджене ставлення до них інших протестантських церков.
Зрештою Бог став піднімати людей, які могли б чітко обґрунтувати основні положення п’яти­десятницького вчення. Серед таких людей був і англійський богослов Дональд Джі (Donald Gee).

Історичні постаті. Джон Г. Лейк: Влада, здобута в стражданнях, 6.04.2016

Людина, яка потрібна Господу. Життя та служіння Густава Шмідта, 10.03.2016

Пивовар, який відмовився від багатства, Пітер МАСТЕРС, 16.09.2015

Величезних розмірів пивоварний завод Шеррингтона та Хеда здіймався над лондонським Іст-Ендом часів королеви Вікторії. Глава сім’ї Шеррингтонів, високий худорлявий чоловік, що мав вигляд гвардійського полковника, був до того ж відомий як старанний відвідувач англіканської церкви. Він дуже гордився розмахом, успіхом та продуктивністю свого бізнесу, але був абсолютно байдужим до зубожіння, що охопило найбідніші верстви населення вікторіанських часів. Його старший син Фредерік готувався піти батьковою стежкою й стати главою фірми. Він отримав хорошу освіту, пройшов стажування на королівському заводі пивоваріння як менеджер.

Микола Храпов: у пошуках щастя втраченого життя, 30.06.2015

Микола Петрович Храпов — відомий служитель братства євангельських християн-баптистів, пастор, багатолітній в’язень за віру, християнський поет, письменник, автор книги «Щастя втраченого життя». Він написав близько 55-ти віршів. Пройшовши через тягарі, втрати, переслідування, гоніння, служитель не втратив віри, не зламався і досі залишається прикладом мужності та довіри Богові у важкі часи.

Біллі та Рут Грем: Союз двох людей, які вміли прощати, 22.01.2015

Усі ми знаємо Біллі Грема, чи не так? Про цього всесвітньовідомого проповідника написано стільки, що, куди б він не приїхав, його точно впізнають. Але який Біллі Грем удома? А Рут Грем? Що означає бути замужем за такою знаменитістю? Ви знаєте, що жодний шлюб не можна назвати типовим. Будьте певні, шлюбу Біллі Грема це стосується повною мірою. Читаючи про нього, ви знайдете багато такого, що стане корисним для вашої власної сім'ї.

Г. Ф. Гендель: від слави людської до слави Божої, 9.12.2014

Георг Фрідріх Гендель народився 23 лютого 1685 року в м. Галле, у Німеччині, але майже все життя прожив у Великобританії. Його батько, також Георг, був цирульником-хірургом. Мати, Доротея Тауст, була дочкою лютеранського пастора. Духовний клімат сім'ї сприяв формуванню культурно й духовно багатої особистості. Однак батько Генделя мав досить негативне ставлення до професії музиканта, бо вважав, що це незначне заняття.

Служіння матері: Сусанна Веслі, 2.10,2013

Сусанна Веслі завжди залишиться в спогадах як мати Джона й Чарльза Веслі — засновників методизму. Духовне пробудження, яке прийшло через них, потрясло всю Англію і спричинило докорінні зміни у всьому суспільстві. Не тільки піднявся моральний, суспільний, економічний рівень життя в Англії, але й в інших країнах. Багато християнських конфесій визнають Джона Веслі як свого духовного батька, а гімни його брата Чарльза співають досі. Вплив Сусанни на формування цих мужів Божих відомий усьому світу.

Дуайт Мудi: Засновник бiблiйного iнституту, який не мав освiти, 2.07.2013

Відомо безліч випадків, коли люди, які мали хорошу богословську освіту, не досягали жодних успіхів у справі благовістя. Відомі також люди, які не мали відповідної освіти, але сколихнули світ силою свого слова, і їхнє служіння мало надзвичайний успіх. Одним з таких людей був видатний американський проповідник Дуайт Муді. Він спілкувався з безліччю людей різного освітнього і культурного рівня. Фактично, після нього лише Біллі Грем збирав аудиторії більші за чисельністю. Муді так проповідував людям, що вони мимоволі підводилися зі своїх місць, хоча його мовлення не було правильним і чистим. Успіх його служіння — лише в надприродній силі дії Святого Духа.

Вільям Бранхам: Божий пророк з людськими слабкостями, 20.06.2013

У нашій рубриці «Історичні постаті» ми здебільшого представляємо людей, які справили позитивний вплив на історію християнства. Однак, є не менш відомі імена, які залишили після себе досить суперечливу славу. Постать Вільяма Бранхама — приклад того, як служитель може з власної волі використати довірене Богом служіння не за призначенням. Цей матеріал актуальний ще й тому, що вчення Вільяма Бранхама набуває поширення і в Україні.

Дитріх Бонхьоффер. Пророк сучасності, Михайло Черенков, 18.10.2012

Про Дитріха Бонхьоффера останнім часом пишуть дуже багато, але рідко хто намагається зрозуміти особливість, своєрідність, несхожісь цієї людини. Бонхьоффера визнають героєм, який кинув виклик нацизму та його вождю. Але таких героїв у XX столітті було тисячі. Велич Дитріха Бонхьоффера не тільки в тому, що він був сином свого часу й відповів на його потреби, а й у тому, що він точно зумів передбачити майбутнє й зумів приготуватися до нього.

Василь Павлов. Вiра, загартована випробуваннями, 27.12.2011

Василь Степанович Павлов народився у 1890 році. Своїх батьків він не знав. Тьмяні дитячі спогади залишилися тільки про матір, яка привезла його в дитячий притулок. Вона написала записку працівникам притулку, що хлопчика звати Василем, і залишила його назавжди. Потрясіння було настільки сильним, що хлопчик знепритомнів. Оскільки цей притулок був православним та іменувався на честь апостолів Петра й Павла, дітям, які виховувалися тут, давали прізвища Петров або Павлов. Так хлопчик став Василем Павловим.

Іван Проханов. Співець радості та оптимізму, 26.09.2011

«Я знаю одного чоловіка, який був близьким до відчаю і бажання покінчити з життям. Песимізм Шопенгауера та інших філософів привів його до заперечення радості життя. Він часто замислювався над цим питанням, і в нього визрівало фатальне рішення. Але одне питання, записане на непримітному аркуші паперу людиною віруючою, повернуло його думки зовсім в інший напрямок. Це питання звучало так: «Чи любиш ти Христа?» Воно було яскравим променем, який проник у темну кімнату. >>>

Емi Кармайкл: серце, вiддане дiтям, 5.07.2011

На початку ХХ століття місіонерка Емі Кармайкл стала для християнок усіх деномінацій у Великобританії зразком християнського життя і самовідданого служіння. Тридцять п’ять книг, які детально описують 56 років її служіння в Індії, зробили її однією з найулюбленіших місіонерок усіх часів. Надзвичайна скромність цієї жінки, м’якість та щирість поставили її в ряд тих рідкісних особистостей, яких можна назвати «надто хорошими, щоб бути реальними». >>>

Ричард Вурмбрандт. Вiра, не зламана тортурами, 22.03.2011

У 1969 році в Західній Німеччині почала діяти «Християнська місія в комуністичному світі», яка випускала бюлетень «Голос мучеників» з історіями про переслідування за віру, фотографіями та адресами в’язнів комуністичних таборів. Її засновник — пастор Ричард Вурмбрандт — провів 14 років у румунській тюрмі при режимі Чаушеску. Більшу частину цього терміну він відбував в одиночному ув’язненні. >>>

Плоди, зрошенi кров`ю серця, Ольга Міцевська, 18.11.2010

23 серпня 2010 року урочистостями, які проходили в головному будинку Місіонерок божественної любові (Сестер матері Терези), заснованому самою матір’ю Терезою в індійському місті Калькутті, розпочався Всесвітній Рік на її честь під егідою ЮНЕСКО. Приводом для цього стало святкування 100-річчя з дня народження цієї видатної жінки. Вона стала всесвітньо відомою ще на початку 1970-их. Частково цьому сприяв документальний фільм «Щось красиве для Бога», знятий у 1969 році. 1971 року папа Павло VI нагородив матір Терезу першою премією миру імені папи Іоанна XXIII. У 1976 році вона отримала нагороду Pacem in Terris. У 1979 — Нобелівську премію миру. Нині її ім’я красується у книзі «Сто людей, які змінили хід історії». >>>

Коррі тен Бум Прошення, загартоване, концтабором, 17.06.2010

Голландка Коррі тен Бум народилася 15 квітня 1892 року. Буми завжди відрізнялися побожністю і активною доброчинністю серед бідняків міста Гарлема. Сім’я жила у маленькому будиночку, на першому поверсі якого дідусь Коррі Віллем тен Бум відкрив годинникову майстерню. Коррі стала першою жінкою в Голландії, яка у 1923 році отримала патент годинникаря. Під час війни Буми переховували євреїв і студентів, які відмовилися співпрацювати з нацистами, а також членів опору. Вони врятували життя близько 800 євреям. Під час обшуків гестапо так і не знайшло тайник. Та сім’ю все ж заарештували. >>>

Микола Іванович Пейсті , 25.03.2010

Багатство і бідність як засіб служіння Богові, 25.03.2010

Часто ми буваємо дуже категоричними у своїх судженнях. У нашій свідомості чітко закарбувалася думка, що багаті люди — злі, а бідні — добрі. Однак не багатство чи бідність є показником щастя, а близькі стосунки з Богом. Саме це можна чітко прослідкувати у долях двох досить відомих людей. Один з них був шахраєм, який втратив усе, але знайшов Бога і до кінця своїх літ був щасливим з Ним, хоча й дуже бідним. Інший ще в юності зустрівся з Господом і поклав Його принципи в основу свого життя і бізнесу. >>>

Біографія Ярла Пейсті, 25.03.2010

Світове служіння фермера з Північної Кароліни

Жоден проповідник за всю християнську і навіть світову історію не збирав на свої проповіді такої кількості слухачів, як Біллі Грем. Десятки мільйонів людей відвідали його служіння. Зокрема в Сеулі (Південна Корея) його проповідь зібрала близько 1 млн 250 тис. людей. Він був знайомий з багатьма президентами та іншими високопоставленими особами США та інших держав. >>>

 

 

Людяність — це дуже важлива риса, особливо для християнина,
тому що Бог створив нас передусім не віруючими,
а людьми.

Віталій ЯЦЮК

Українська християнська поезія Місія "Голос надії"