Благовісник

Михайло Паночко молився за Британію, бажаючи їй знову стати передовою країною у справі світового євангелізму

31 серпня на стадіоні Уемблі в Лондоні відбувся Національний День молитви, який зібрав тисячі віру­ючих британців та гостей із усього світу. «Зціли народ – візьми вогонь!» – так звучала основна тема урочистого зібрання. На дійство був запрошений єпископ Української Церкви Християн Віри Євангельської Михайло Паночко.

«Ми глибоко переконані, що сила молитви в єдності й однодушності. Ісус тричі молився за єдність народу, тричі молився, щоб були всі єдині. На превеликий жаль, мало хто чує ці слова. Успіх молитви за Британію в однодушності євангельських християн... Ми в Україні це зрозуміли, і цього бажаємо вам», – наголосив Михайло Степанович.

Також був презентований короткий відеоролик, як проходять Дні молитви в Україні впродовж останніх трьох років.

Після цього всесвітньовідомий євангеліст, президент міжнародної місії Eurovision Девід Хасавей, який щороку відвідує Україну та активно допомагає в праці на духовній ниві, відрекомендував українського єпископа зібранню. Він проінформував британців про успіхи, які, завдячуючи єдності народу, останнім часом має Україна. «Завдяки єдності ми мали там загальнонаціональний День молитви, який викликав чудову реакцію всієї країни. Президент та члени уряду були на молитовному сніданку. Уся країна об’єдналася! Коли зібрали всі деномінації, країна, яка багато років була комуністичною, країна, де арештовували за Євангелію, сьогодні стала першою в Європі християнською нацією, яка об’єдналася. Ви чуєте? Чому ми говоримо тут про цю країну? Щоб люди, які тут присутні зі всього світу, молилися за вас!» – сказав Девід Хасавей.

Було зазначено, що в Україні вже п’ятий рік проводять регулярні національні Дні молитви й моляться за провідників держави.

Михайлу Паночку доручили звершити молитву за Британію. Єпископ привітав британських братів і сестер. Також лишив деякі настанови щодо того, як зробити молитву успішною: «Ми передаємо вам щирі привіти від багатьох євангельських християн України. А також хочемо подякувати брату Хасавею за те, що він багато допоміг в проведенні Дня молитви в Україні. Він завжди молодий.

Ми щиро вдячні Богові за мужів віри. Ми пам’ятаємо Вікліфа, який переклав Біблію на англійську мову; ми пам’ятаємо потужне пробудження за Джона Веслі і його рідного брата Чарльза, пісні яких співають по всьому світу; ми пам’ятаємо потужного проповідника Чарльза Сперджена, і пам’ятаємо великий вклад Англії у євангелізацію багатьох країн.

Ми приїхали молитися з вами. Ми дуже хочемо, щоб Англія й далі була передовою країною у справі євангелізму. Всяка криза починається з кризи духовної. Нам треба лікувати духовну кризу. І для цього ми всі тут, щоб кликати до Того, Хто сказав: «Просіть — і буде вам дано». І в Біблії сказано, що «багато може ревна молитва праведного».

Щоб наша молитва була почута, по-перше, потрібна однодушність. Бо так написано: «всі вони однодушно знаходилися вкупі» в день П’ятидесятниці. По-друге: потрібно, щоб ви були ревними молитовниками за свою країну. Невідступними. Бог відповідає на щиру й ревну молитву. І по-третє: Бог чує праведників. І нам, християнам, потрібне освячення. Освячення і ще раз освячення.

Ці три речі разом дадуть вогонь для Британії. Не дим, а вогонь! Вогонь Святого Духа! Тільки Він може запалити людські серця».

Михайло Степанович подякував Богові за Британію, за її вклад у справу євангелізації. Також просив прощення за гріхи народу, за відступлення від Слова Божого; молився за пробудження народу, за єдність серед євангельських християн; молився за вогонь, аби він знову загорівся з такою силою, як горів за часів Джона Веслі...

«Ісусе, благослови Британію! Ісусе, зціли Британію! Ісусе, підніми Британію – дітей, молодь, старше покоління. Бо ти скоро прийдеш...» – просив єпископ, благословляючи країну.

Олександр ГЕНІШ

 

Редакція «Благовісника» попросила старшого єпископа УЦХВЄ Михайло Паночка поділитися враженнями від заходу, у якому він узяв участь.

— Що мені кинулося у вічі — це те, що на цій зустрічі була відносно невелика кількість людей для такої країни, як Англії. Її відвідало десь близько 3000 людей. Хоча навіть така кількість зацікавлених стала великою подією для організаторів. Пастор Хассавей, як організатор, дуже хвилювався, бо йому було дуже важко об’єднати церкви навколо цієї ідеї. Проте він дуже тішився, що ми приєдналися до них і підтримали в молитві.

Трудність полягала в тому, що об’єднання церков як такого в Англії немає, церкви переважно живуть самі по собі. Серед церков різних напрямків не завжди є порозуміння й бажання робити щось спільно, на відміну від України, де різні церкви — адвентисти, баптисти, п’ятидесятники, харизмати — проводять багато заходів спільними зусиллями. І, власне, я у своїй короткій промові перед молитвою сказав наскільки важлива однодушність, щоб молитва була почута.

У духовному житті церков Англії є свої проблеми. Матеріалізм настільки роз’їв суспільство, що їм важко виділити час для такої справи, як спільна молитва. Але ми вдячні Богові за тих кілька тисяч людей, які зібралися, щоб разом помолитися.

Ще я зауважив — наймолодшими учасниками заходу були сорокарічні люди. Там практично не було молоді, їх ця молитва не зацікавила — і це мене дуже схвилювало. Та й взагалі людей мало цікавлять такі заходи: велика свобода, яку вони мають, а також матеріалізм їх дуже розхолоджують.

Це має стати уроком для нас, бо це проникає й у наші церкви. А де є матеріалізм, починається духовний занепад. Людям стає не дуже потрібним Бог.

Для створення певного ефекту організатори влаштували на сцені штучний дим. І я так образно, напівжартома, напівсерйозно, зауважив, що в них багато диму, але мало вогню, багато шуму, але благодаті мало. Проте я вдячний Богові, що цей захід було проведено.

У своєму виступі я нагадав, бо самі вони цього не згадували, що Англія — це батьківщина місіонерства, це країна, у якій були потужні пробудження, потужні особистості — такі, як Чарльз Сперджен, Джон Вікліф, Джон і Чарльз Веслі, Сміт Віглсфорд, Джон Буньян, що мали духовний вплив на увесь світ. Тому я закликав англійців до ревної молитви за пробудження, бо «багато може ревна молитва праведного».

"Благовісник", 3,2019